PLACE! – konferencia

Dátum a čas:
štvrtok - 05. 05. 2016 - piatok - 06. 05. 2016 - 7:00 - 21:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Konferencia PLACE! 2016 sa bude 5. mája konať v Kunsthalle/Hale umenia a 6. mája v Kasárňach/Kulturparku, sa  zameria na aktuálne témy v oblasti placemakingu a rozvoja miest, ktoré sú riadené kultúrnym a kreatívnym úsilím. Mesto Košice nedávno prešlo procesom reálnej obnovy a zmeny, vedenej kultúrou, vďaka úspešnému roku, počas ktorého bolo Európskym hlavným mestom kultúry.

Jeho okrajová ergo strategická geografická pozícia dáva Košiciam veľkú výhodu v cezhraničnom, cezšengenskom a stredo/východoeurópskom vzťahu voči ostatnej Európe a svetu. V roku 2016 sa konferencia PLACE! obzvlášť sústredí na slovensko-ukrajinský medziregionálny potenciál pre spoluprácu a vzájomnú výmenu skúseností.

Kultúra, kreativita a ich potenciál pre mestský, ekonomický a sociálny rozvoj predstavujú často diskutovanú tému na globálnej úrovni. Chceme preskúmať jej kapacity z rôznych perspektív, jej prispievanie k reputácii mesta a miesta, obchodný potenciál, ako dizajn a kreativita môžu pomôcť rastu obchodu a tiež ako môže obchod pomôcť rastu miest a regiónov alebo ako veľké umelecké a kultúrne podujatia pomáhajú vytvárať image miesta, ale tiež ako môžu kultúrne centrá ovplyvňovať podnikanie, obchod či dokonca rozhodovanie v mestách. Budeme konfrontovať medzinárodnú spoluprácu a dôležitosť networkov, ako aj rozličné druhy hraníc, ktoré sú kreativita a kultúra schopné prekročiť. Viac info a registrácia na: www.place2016.sk.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.