Plán pre Košice – výstava

Dátum a čas:
piatok - 13. 04. 2018 - streda - 30. 05. 2018 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Oscar


Zapojte sa aj vy do tvorby lepšieho mesta. PREČO potrebujeme nový územný plán? Je 21. storočie a v meste viac áut a menej tovární, než pred štyridsiatimi rokmi. Starý územný plán nezodpovedá našim dnešným potrebám. Teraz máme šancu premyslieť si problematické body a určiť rozvoj mesta do ďalších desaťročí.

Koncept územného plánu si môžu záujemcovia pozrieť na výstave Plán pre Košice v pavilóne Oscar v Kasárňach/Kulturparku od 13. apríla do 30. mája 2018 v čase od 11:00 do 18:00 (okrem pondelka, vo štvrtok do 20:00 hod.). Vidieť ho môžu aj na Magistráte mesta Košice.

AKO sa môže verejnosť zapojiť do tvorby nového územného plánu? Venujte svojmu mestu trochu pozornosti. Navštívte stránku www.planprekosice.sk, zaujímajte sa o návrhy a využite možnosť vyjadriť sa k nim formou pripomienky. Na výstavách v Kasárňach/Kulturparku, na magistráte a počas sprievodného programu sa pýtajte, čo vás zaujíma.

ČO je územný plán? Je to spoločenská dohoda o možnostiach rozvoja území v meste. Strategicky určuje fungovanie všetkých oblastí mestského života. Venuje sa umiestneniu bývania, dopravy, zelene, priemyslu/práce až po miesta na trávenie voľného času.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.