Podmanená existencia – výstava srbských umelcov

Dátum a čas:
streda - 02. 12. 2015 - nedeľa - 31. 01. 2016 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Srbskí umelci, ktorí prekračujú hranice rôznych disciplín, formátov a priestoru sa v Košiciach predstavujú na výstave pod názvom Podmanená existencia s podtitulom Umelecká scéna srbského súčasného umenia od 2. decembra v Kunsthalle/Hale umenia. Sú to nomádi v nepretržitom pohybe – buď skutočnom alebo virtuálnom. Stali sa bádateľmi, objavujúcimi iné kultúry, do ktorých prenikli, zaznamenali a spracovali odpozorované a následne svoju skúsenosť zreprodukovali. Sú nositeľmi nového poznania, myšlienok a konceptov, ktoré prenášajú do nového geopolitického prostredia. Ich tvorbu si budú môcť návštevníci pozrieť do 31. januára.

Na výstave sa prezentujú Igor Antić, Breda Beban, Goran Despotovski, diStruktura, Dragan Ilić, Jelena Jureša, Stevan Kojić, MP_art, Muzej detinjstva, Andrea Palašti, Vesna Perunović, Nataša Teofilović, Zoran Todorović, Miloš Tomić a Selman Trtovac. Sú to autori, ktorí sa v ostatnom čase zviditeľnili na národnej a medzinárodnej umeleckej scéne. Vybraní umelci, ako aj umelecké skupiny prostredníctvom súčasných médií skúmajú rôzne kontexty svojho spoločenského prostredia, predovšetkým témy, vychádzajúce z osobného postoja voči sociopolitickej premene, migrácii, exilu, globalizácii, otázku vlastnej identity, každodenné bytie a vzťah k modernej ekonomike, kapitálu a technológiám.

Otváracie hodiny: utorok – nedeľa od 11:00 do 18:00 hod.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

One Response to Podmanená existencia – výstava srbských umelcov

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.