BANKSY & POPPY – výstava

Dátum a čas:
utorok - 09. 06. 2020 - nedeľa - 28. 06. 2020 - 11:00 - 18:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Diela anglického graffiti umelca Banksyho a tvorbu „neznámej“ street art umelkyne Poppy, ktoré zapožičalo Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach (MMUAW), budú môcť Košičania vzhliadnuť od 9. do 28. júna 2020 v rámci výnimočnej multimediálnej výstavy v Kunsthalle/Hale umenia. Výstava „streetartovej elity“ predstaví práce, ktorých témou je aktuálna vojnová a sociálna problematika, pričom diela demonštrujú aj ďalšie globálne či naliehavé civilizačné otázky.

Jedným z výnimočných exponátov je sochársky objekt Banksyho pod názvom „Strážna veža“ („Watchtower“), ktorý vytvoril vyrezávaním do olivového dreva v roku 2007. Dielo vytvorené v limitovanej sérii odkazuje priamo na dlhotrvajúci palestínsko-izraelský spor. V rámci výstavy budú môcť návštevníci originál tohto diela nielen vidieť, ale ho aj interaktívne ovládať. Výstavu totiž dopĺňa veristický digitálny 3D model, ktorým vie divák manipulovať a aj priamo vstupovať do samotnej expozície.

Projekt výstavy je zároveň pokračovaním projektu „MMUAW 2.0“, ktorý sa snaží o revitalizáciu expozície v Medzilaborciach a upozorňuje na multimediálny rozmer diel svetových umelcov, akými sú Banksy alebo Andy Warhol. Viac sa dozviete na druhej komentovanej prehliadke, ktorá bude 16. júna 2020 o 15:00 s kurátormi Mgr. art. Ing. Richardom Kittom a Mgr. Martinom Cubjakom.

Paralelne prebieha v uliciach miest Slovenska outdoorový výstavný projekt „Podporujeme umenie“, ktorý prináša diela svetoznámych umelcov – Andyho Warhola, Banksyho a Poppy. V spolupráci s organizáciou K13 – Košické kultúrne centrá a media art platformou MAO sa podarilo umiestniť v exteriérovom prostredí po prvý raz 150 citylightov v mestách Slovenska. Vďaka kampani spoločností Big media a KPK reklama tak približujú svet umenia opäť trochu inak.

Netradičná výstava bude sprístupnená do 28. júna 2020 denne okrem pondelka od 11:00 do 18:00 hod.

kurátori výstavy: Martin Cubjak & Richard Kitta

partneri: Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach, SAW, MAO (Media Art Office), Poggo

dizajn výstavy: Richard Kitta & Martin Kolčak

Vstupné: 4 € dospelí/2 € dôchodcovia, študenti a deti

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.