Polievkový festival

Dátum a čas:
sobota - 10. 10. 2015 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Medzi jesenné podujatia, ktoré by Košičania určite nemali vynechať, patrí Polievkový festival z dielne tímu SPOTs z K13 – Košické kultúrne centrá. Jeho štvrtý ročník sa bude konať v sobotu, 10. októbra, v areáli Kasární/Kulturparku.

150504_SPOTs_300x250Polievka spája ľudí od počiatkov svojej existencie v rôznych kultúrach. Jej príprava nie je finančne náročná, ľahko sa pripravuje a o to ľahšie sa s ňou delí. Navyše, medzi Slovákmi je veľmi obľúbená.

Jednotlivé tímy, ktoré sa do festivalu zapoja, sa budú snažiť zaujať chuťové bunky návštevníkov a porotcov v súťaži o zlatú varechu. Najchutnejšia polievka festivalu bude patrične ocenená. Okrem gurmánskeho pôžitku sú súčasťou festivalu aj sprievodné podujatia, ktoré  zvýrazňujú jeho multikultúrnu atmosféru. Komunity a skupiny si môžu pripraviť aj ďalšie formy prezentácie. Minulé roky to boli tanečné ukážky, oblečenie a hudba, ktoré tímy zastupovali. Alternatív je mnoho, kreativite sa medze nekladú.

Možnosť stať sa súčasťou Polievkového festivalu a ukázať svoju kultúru, národnosť alebo etnikum má každý.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.