Polievkový festival 2019 – ZMENA TERMÍNU!!!

Dátum a čas:
sobota - 12. 10. 2019 - 13:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Ak ste sa túto sobotu tešili na obľúbený Polievkový festival musíte si naň ešte chvíľu počkať. Organizátori oznamujú fanúšikom tých najlepších polievok najrôznejšieho druhu a chutí, že termín konania festivalu sa z technických a hygienických príčin presúva na sobotu, 30. novembra 2019. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti aj pre novembrový termín. Lístky možno tiež vrátiť v Informačnom centre Delta denne od 10:00 do 18:00 hod. 

„Vzhľadom na stanovisko Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) sme sa rozhodli presunúť termín konania festivalu. Hlavným dôvodom je, aby prihlásené súťažiace tímy dostali čas prispôsobiť sa prísnym podmienkam prípravy a podávania polievok, kde je potrebné dodržiavať všetky platné právne predpisy, vrátane hygienických noriem. Veľký úspech doterajších ročníkov a naša spoločná chuť nevzdať sa, bude isto zárukou toho, aby to dobre dopadlo a boli dovtedy splnené všetky požiadavky od RÚVZ. Ďakujeme za pochopenie a veríme, že v náhradnom termíne sa spoločne stretneme v priateľskej nálade,“ uviedla poverená riaditeľa K13 – Košické kultúrne centrá Denisa Vágner.

Je tu jeseň a s ňou prichádza aj obľúbený, a hlavne veľmi chutný formát s veľkou koncentráciou rôznorodých kultúr v hrnci. Čím ich naplniť a zasýtiť návštevníkov ôsmeho Polievkového festivalu bude úlohou súťažných tímov, ktoré pripravia nielen zaujímavé kulinárske dobroty, ale predstavia inakosť tej-ktorej komunity a krajiny.

Druhá októbrová sobota je už tradične vyhradená „polievkáču“, ktorý zasýti. Keď chcete ochutnávať ako sa varí v kuchyniach v Košiciach, kde žijú okrem Slovákov aj ľudia z rôznych krajín, nepremeškajte dátum 12. október a príďte do areálu Kasární/Kulturparku už o 14:00 hod. Budú sa podávať polievky, ktoré prezentujú odlišnosť a rozmanitosť minorít, ich kultúru, zvyky, korene či životný štýl. Polievkový festival je vyvrcholením festivalu Rozmanitosť a rozmanité budú aj polievky.

Vstupné: 1 € = 1 žetón = 1 ochutnávka polievky

PROGRAM: 

Pódium na bielom námestí

13:00 – Hasíme hudbou a tancom – Čapeto a Hrico & Tanečná škola SHOW DS

Pódium Golf

14:00 – otvorenie Polievkového festivalu

14:15 – Gapa & Mečiar blues connection

17:00 – vyhlásenie výsledkov, odovzdávanie cien a žrebovanie o vecné ceny

17:30 – The Sages

Nafukovacia bublina pre deti

14:00 – 17:00 – Kreatívny hrnček a veselé varešky s Nikou

– Malí kuchári na polici v hrnci so Silviou

– Kuchárske čapice s Katkou

– Hlinené pochúťky z našej kuchyne s Ester

– Polievkový make-up s Karin

14:00 – 16:00 – Vedecký brloh: Bublinová show v SteelParku

15:00 – 15:30 – Interaktívne predstavenie s Haligandou

Komunitné pódium 

14:30 – Jazerské mažoretky

14:45 – súbor Furčane

15:00 – gitarista Patrik Novák

15:15 – Tarwen a Amulet

15:30 –  Angels dance school

15:45 – Jarmila

15:50  – Latino LINE Dance

16:00 – Košický šermiarsky cech

16:15 – FLEK

16:30 – Latino Zumba show


Poloha na mape

Loading Map....

One Response to Polievkový festival 2019 – ZMENA TERMÍNU!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.