Poster Quadrennial Bardejov – výstava

Dátum a čas:
štvrtok - 05. 09. 2019 - nedeľa - 06. 10. 2019 - 11:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Výstavné priestory budovy Bravo v Kasárňach/Kulturparku sa na mesiac premenia na platformu svetového vizuálneho umenia. Výstavu s názvom Poster Quadrennial Bardejov pripravilo Občianske združenie Kandelaber, ktoré zorganizovalo medzinárodnú súťaž plagátov. Odborná porota vybrala z celkového počtu 5787 súťažných prác 249 najzaujímavejších plagátov. Na výstavu sa dostali diela od 164 autorov z 31 krajín sveta. Pozrieť si ich budú môcť návštevníci v rámci Višegrádskych  dní od 5. septembra do 6. októbra 2019 po Bardejove aj v Košiciach.

Autori mohli poslať svoje grafické práce do štyroch kategórií – kultúra, politika, plagát súvisiaci s pop-artovou legendou Andy Warholom a plagát, ktorý vytvorili študenti grafického dizajnu alebo fotografie. V naozaj širokej plejáde dizajnérskych prác sa medzi najlepšie plagáty dostalo 23 zo Slovenska, 49 z Poľska, 51 z Číny, 16 z Iránu, 21 z Nemecka, ale aj z krajín ako Costa Rica, Nicaraqua, Ekvádor, Mexiko, Hong Kong, Švajčiarsko, Taiwan, USA či Venezuela. Na jednom mieste záujemcovia uvidia zhrňujúcu umeleckú poster tvorbu vystavujúcich umelcov zo všetkých svetadielov.

Vernisáž: 5. septembra 2019 o 18:00 hod.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.