Prachy, žúr a svetlo večné – rockový muzikál

Dátum a čas:
štvrtok - 19. 05. 2016 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Rockový muzikál Karola Horáka „Prachy, žúr a svetlo večne…“ v réžii a dramaturgii Kataríny Obyšovskej sa do Kasární/Kulturparku po úspešnom predvedení premiéry opäť vracia. Tentoraz ho diváci uvidia 19. mája o 19:00 hod. Uvedie ho Divadlo hudby Košice. Hudba, ktorej autorom je skladateľ, dramatik a producent Miloslav Miňo Mojžiš, je nahratá v štýle industrial rocku Music Theatre Orchestra.

Predstavenie poukazuje na to, kam dokáže doviesť človeka závislosť na drogách, gamblerstve, alkohole… Nemilosrdné nastavenie zrkadla mnohým jedincom, ktorí si myslia, že neduhy, ktorým holdujú, ovládajú svet, ale nie je tomu tak. Naopak, každý, kto im prepadne, sa na nich časom stane závislý a jeho cesta vedie rovno do pekla.

Ide o generačnú výpoveď „stratených“ mladých mužov, ktorých celoživotným snom bolo a je mať sa dobre, mať veľa peňazí, obdiv žien, a samozrejme, užívať si život plnými dúškami. Autorovi nejde o memento, ale o zobrazenie sveta, v ktorom žijeme aj my, trocha z nadhľadu a s humorom, niekedy mraziacim a niekedy uvoľňujúcim. Predstavenie má všetky prvky alternatívneho divadla a divák pochopí, o čo vlastne ide, až na záver.

Hlavnými postavami sú narkoman Niki Funebrák a jeho bývalá priateľka, ktorá mu pomáha prekonať všetky ťažké situácie a jeho boj s démonmi. V muzikáli sú vykreslené rôzne typy postáv a každá z nich má nejaký problém. S drogami, alkoholom, prostitúciou…

Divadlo hudby, ktoré bolo založené v roku 2009, aktívne začalo pracovať až v roku 2012. Počas svojej existencie sa vyprofilovalo ako hudobné muzikálové divadlo, zamerané na tvorbu pre deti a mládež. Je jediným tohto typu na Slovensku. Na svojom konte má divadelný súbor, ktorý tvorí 118 členov z rôznych oblastí kultúrneho a spoločenského života, viacero ocenení.

Vstupné: 5 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.