Prečo nacionalizmus? – diskusia

Dátum a čas:
štvrtok - 24. 04. 2014 - 15:00 - 16:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Prečo nacionalizmus? – diskusia

Do konca apríla trvá v Kunsthalle/Hale umenia výstava Privátny nacionalizmus/Private Nationalism, na ktorej sa prezentujú umelci z krajín V4, Nemecka a Turecka. Predstavujú široký záber foriem vizuálneho umenia od objektov, zvukových a video inštalácií, cez maľbu a fotografiu a umeleckou formou vyjadrujú svoj pohľad na spoločnú problematiku nacionalizmu. Putovný výstavný projekt, zachytávajúci rôzne prejavy neznášanlivosti, dopĺňajú sprievodné podujatia.

V poradí druhá diskusia je naplánovaná na 24. apríla o 17. hodine Prečo nacionalizmus? Moderovať ju bude filozof Fedor Blaščák a diskutérmi budú filozofka a spisovateľka Juliana Sokolová, umelec, člen platformy Verejný podstavec Martin Piaček, umelec, člen združenia ROVÁS Ottó Szabó a estetik Gábor Hushegyi.

Témou diskusie bude v súčasnosti aktuálna téma nacionalizmu, prítomná vo všetkých oblastiach kultúrneho života, o čom svedčí aj tvorba vizuálnych umelcov predstavená na výstave alebo občianske iniciatívy, angažujúce sa už aj v regionálnej politike.

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.