Pred západom slnka – divadelné predstavenie

Dátum a čas:
pondelok - 02. 12. 2019 - 19:00 - 22:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Inscenáciou Pred západom slnka obohatí Slovenské národné divadlo program festivalu Višegrádske dni. S ňou zavíta na východ Slovenska 2. decembra 2019 do Kunsthalle/Haly umenia v Košiciach. Predstavenie je adaptáciou naturalistickej divadelnej hry Pred východom slnka, ktorú napísal držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Gerhard Hauptmann ešte v roku 1889, pričom išlo o jeho dramatickú prvotinu.

Rozporuplnú hlavnú úlohu si s mladíckym espritom zahral laureát Ceny Dosky 2018 v kategórii Najlepší mužský herecký výkon Martin Huba, ktorý exceloval najmä v záverečnej scéne šialenstva, kedy sa vysnívaný svet jeho postavy zrúti v dôsledku nekompromisného angažovania sa potomkov.

Dobre zabezpečený sedemdesiatročný vdovec, otec štyroch dospelých detí, sa zaľúbi do dvadsaťročnej ženy s neľahkým detstvom, ktoré by mohlo byť jeho vnučkou. A ona jeho city opätuje. V čase, keď už od života nič nečakal, metaforicky pred západom slnka získa zrazu novú chuť do života. Život, ktorý sa už pred ním pomaly uzatváral, je pre neho opäť čarovný a krásny. Ibaže jeho rodina sa týmto vzťahom cíti ohrozená. Nedokáže akceptovať generačne aj sociálne nevyrovnaný zväzok.

Vstupné: 29 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.