Prehliadka módnej značky VYVA: Modrá

Dátum a čas:
piatok - 05. 05. 2017 - 17:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Módna značka VYVA, ktorá vznikla v rámci komunitno-umeleckého projektu s názvom Z Ulice vo Výmenníku Važecká, sa 5. mája  o 19:00 hod. predstaví v Kasárňach/Kulturparku so svojou najnovšou módnou kolekciou Modrá. Vychádza z príbehu samotnej VYVY. Modrá je pre ženy a dievčatá z VYVY nielen symbolickým vyjadrením farby, ktorá bude typická pre ich najnovšiu kolekciu, ale zároveň navodzuje aj tajomnosť ženy v rôznych fázach alebo etapách života.

Značku VYVA (skratka Výmenníka Važecká) vytvorila skupina obyčajných dievčat, malých slečien, žien a babičiek, ktoré spojili svoje sily, um a kreativitu. Pravidelne sa stretávajú  a premieňajú svoje sny na modely, ktoré si získavajú čoraz väčšie publikum.

„Výnimočná prehliadka v sebe nesie kúsok tajomna a pritom ostáva jemná a nežne ženská. Rozpráva príbeh, ktorý je predovšetkým o nás, o značke VYVA, ale nájsť a stotožniť sa s ním je ľahké. Je o nás, o ženách. O našich snoch, túžbach, ale i bolestiach a prehrách. Na jednej strane mapujeme osobnostné a charakterové postavenie žien v rôznom veku a na strane druhej modrú farbu, ktorú vnímame ako podtext rozmanitosti. V tejto prehliadke sa spájajú v jeden kompaktný celok. Rôzne odtiene farby pritom charakterizujú aj našu rôznorodosť. Nechajte sa preniesť do nášho sveta a možno tam nájdete aj samých seba,“ hovorí  autorka projektu Jana Bučková.

Vstupné: 3 €/študenti, dôchodcovia, ZŤP 1,50 €

Vstupenky online

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.