Preßburger Klezmer Band – koncert

Dátum a čas:
štvrtok - 18. 12. 2014 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


 S projektom JUH! sa 18. decembra predstaví v košických Kasárňach/Kulturparku unikátne bratislavské hudobno-tanečné zoskupenie Preßburger Klezmer Band.  Je to popredný zástupca žánru ethno/world music a súčasne prvá klezmerová kapela na Slovensku, ktorá vznikla v roku 1995. Formácia účinkovala na mnohých obsahovo rozmanitých koncertoch a kultúrnych podujatiach na Slovensku, v Európe a zámorí, počnúc koncertmi vážnej hudby až po vystúpenia na hudobných festivaloch. Do Košíc ich prináša o.z. Mazal Tov!

Nový projekt je unikátna hudobno–tanečná multikultúrna fúzia folklóru menšín, žijúcich na území južného Slovenska, pokračujúc smerom na Balkán a Stredomorie s klezmerom. Nadväzuje na mimoriadne úspešný projekt VÝCHOD! z roku 2013. V tanečných úlohách sa predstaví sólista bratislavskej Novej scény a člen tanečného zoskupenia CreDance – David Schimmer a sólistka folklórneho súboru Lúčnica – Linda Luptáková. Na hudobnom spracovaní sa podieľali Miroslav Vuković z Bosny a Dragan Mirković zo Srbska, ako aj členovia Preßburger Klezmer Bandu.

Základom hudby je klezmer, čiže ľudová hudba východoeurópskych Židov, ktorý dotvára vlastnou interpretáciou, originálnymi aranžmánmi a kombinuje ho s inými hudobnými štýlmi. Jej energický hudobný „kokteil“ je podmanivo namiešaný zo židovskej, balkánskej a orientálnej hudby, ako aj zo slovenského a cigánskeho folklóru – to všetko s originálnou esenciou súčasných moderných štýlov ako jazz, rock, reggae a latino. Preßburger Klezmer Band patrí medzi popredných predstaviteľov európskej scény world music.

Predpredaj lístkov: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=18328


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.