Prešovské národné divadlo: Deň, keď zomrel Gott

Dátum a čas:
sobota - 09. 09. 2017 - 18:00 - 19:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Prešovské národné divadlo predstaví v Kasárňach/Kulturparku dosiaľ zrejme najvyzretejšiu, najvtipnejšiu a najuniverzálnejšiu inscenáciu Michaely Zakuťanskej v réžii Júlie Rázusovej Deň, keď zomrel Gott, ktorú v rámci 11. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy v Košiciach uvedie 9. septembra o 20:00 hod.

Súťaženie medzi Izou a Karlou nie je len doťahovaním sa dvoch sestier, ale aj súbojom životných prístupov. Prináša človeku šťastie rodina a stabilný domov alebo skôr objavovanie sveta a úniky od stereotypu? Umne napísaný text je dynamicky ozvláštnený štylizovaným konaním postáv a pomedzi humor na diváka doliehajú aj otázky životných hodnôt a priorít.

Novostavba rodinného domu, jedna vzrušujúca noc, prvé stopy na mesiaci.
Psychologička Karla očakáva návštevu svojej scestovanej mladšej sestry, vracajúcej sa z Thajska aj s novou známosťou.​ S popíjaním graduje zábava aj súrodenecká rivalita a na povrch vychádzajú osobné aj vzťahové frustrácie, zatiaľ čo v detskej izbe spí malé dieťa a internetom presviští správa o údajnej smrti Boha – Gotta.

Tam, kde padajú modly generácie rodičov, sa oni snažia o vlastný alternatívny výklad desatora, podľa ktorého je každý bohom sebe samému. Karla, Roman, Iza a Dávid chcú lepšie prežívať svoje city, zdravšie jesť, chodiť na krasokorčuľovanie, ponoriť sa do východnej múdrosti, stať sa pravými mužmi a dokonalými matkami. Čo nastane, keď zábavu povýšia na zmysel života? Kto dnes v noci bude kráčať vo vyšliapaných stopách a kto urobí prvý vlastný krok?

Mladá generácia divadelníkov intenzívne pracuje s témami, ktoré tvoria súčasť ich života. Problémy okolia aj osobné turbulencie sú pre nich materiálom pre tvorbu a umožňujú im, zväčša s humorom a nadhľadom, podávať autentické svedectvá zo života mladého človeka.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.