Noc múzeí a galérií v Kasárňach/Kulturparku

Dátum a čas:
sobota - 17. 05. 2014 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


17. 5., 20:00 a 21:00 – prednáška Ladislava Gergelyho v PAPE

Prednáška a diskusia na tému Život v Košiciach v predvojnovom období a počas 1. svetovej vojny. Spoznajte skutočnú atmosféru Košíc v predvojnovom období a zistite, ako sa menila tvár mesta počas prvej svetovej vojny. Zaujímavé detaily a obrazy mesta odhalí odborník na históriu mesta v období pred 100 rokmi Ladislav Gergély.

knm_TOP

 

17. 5. o 21:30 – vystúpenie skupiny BIG BAND – swingový večer – tančiareň – vstupné vo swingovom oblečení zdarma, inak 2 eurá.

Big Band Konzervatória Košice vznikol v školskom roku 2010/2011. Tvoria ho študenti oddelenia dychových nástrojov (saxofóny, trúbky, trombóny) a súčasťou je aj rytmická sekcia (kontrabas, klavír, gitara a bicie). Orchester intenzívne spolupracuje so žiakmi hudobnodramatického oddelenia, ktorí dopĺňajú repertoár spevnými číslami. Repertoár telesa tvoria väčšinou klasické swingové skladby autorov ako Glen Miller, Duke Ellington, ale tiež latinsko-americké skladby (napr. známa Copacabana), alebo skladby autorskej trojice Voskovec – Werich – Ježek.

Big band počas obdobia svojej existencie absolvoval niekoľko vystúpení na školských koncertoch i v rámci podujatí Košice – EHMK 2013, či na akciách organizovaných mestom Košice. Spolupracuje aj pri výchovných koncertoch na rôznych základných umeleckých školách.

Viac o programe Noci múzeí a galérií: http://www.visitkosice.eu/sk/podujatia/vystavy/noc-muzei-a-galerii-2014

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.