Promenádny chodník na Zemplínskej šírave – výstava

Dátum a čas:
štvrtok - 21. 02. 2019 - nedeľa - 10. 03. 2019 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Na brehu Zemplínskej šíravy vyrastie nový promenádny chodník. Ako bude vyzerať a kedy sa po ňom budú môcť poprechádzať turisti, je už známe. Najlepší návrh finálneho riešenia vzišiel zo súťaže architektov, ktorú vyhlásila krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus. Vyhral projekt Tomáša Pozdecha a Miroslava Michalicu z bratislavského 2M ateliéru architektúry. Zámerom je postaviť ho do konca roka 2019. Ako vyzerali návrhy a s čím prišli architekti, si budú môcť návštevníci pozrieť na výstave v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku od 22. februára do 10. marca 2019.

Nový architektonický prvok pre peších povedie od Therm Šírava SPA Resort po mólo pri hoteli Glamour. Trasovanie promenády je po brehu, ale časť po premostení nad vodnou hladinou. Druhý v poradí skončil návrh autorskej trojice Pastorok, Panulin, Kubák a tretie najlepšie riešenie podľa poroty predložili Eva Šušková a Pavel Šuško. Do súťaže sa zapojilo až 17 autorských tímov. Neboli to len lokálni autori, ale z celého Slovenska, Brna či Prahy. Trasovanie promenády povedie po brehu, ale časť po premostení nad vodnou hladinou.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.