Puding Pani Elvisovej + Isobutane (live act) + Spanq + VJ Misha + Animo

Dátum a čas:
piatok - 14. 02. 2014 - sobota - 15. 02. 2014 - 19:00 - 2:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Puding-Pani-Elvisovej2Šráci a čaja z východoslovenského kraja z parádnej kapely Puding Pani Elvisovej odohrajú vynovený koncert, na ktorom zaznejú aj skladby z pripravovaného albumu. Dzivý koncert bude predskakovať Isobutane s live actom. Koncerty sprevádza tapedrawing a VJing v podaní Mishy. Večer vystavuje a maľuje streetartista Animo. O šaľenú afterpárty sa postarajú vili:AM a Spanq. Prvých 150 hostí dostane toten welcome drink s víťaznou receptúrou zo súťaže barmanov.

Puding Pani Elvisovej
je kapela, ktorá u nás zadefinovala wonky pop. Gramatika, Davaj het, Eastie Boyz, Astoria, Ďobkanie, Smažky,… Skupina, ktorá začínala v jednej košickej obývačke, má za takmer dve desaťročia na konte viaceo chytľavých hitov. V marci 2003 začala nahrávať svoj debutový dlhohrajúci album Automati. K nemu pridali ďalšie dva albumy Play/Pause/Eject a π, ktoré ocenili aj na cenách Radio_Head Awards. Puding Pani Elvisovej má za sebou vystúpenia na domácich i zahraničných festivalocrh a desiatky koncertov na Slovensku, v Česku či v Maďarsku. PPE absolvovali turné s kapelami Billy Barman a Midi Lidi. Pred dvomi rokmi sa koncertná zostava rozrástla o ďalšieho košického hudobníka – vibrafonistu Dalibora Kociána (Stroon).

Spanq
DJ pôvodom spod Tatier, ktorý začínal pomerne netradične, a to rovno v Helsinkách, kde bol rezidentom klubu Lime. Momentálne pôsobí už dlhšiu dobu v Košiciach. Najčastejšie ho môžete vidieť za gramcami v Tabačke. Taktiež hráva pre slávne košické združenie Street Art Communication. Hudba v Spanqovom podaní znamená zmes všetkého od old schoolových breakov a elektroniky až po beaty budúcnosti.

Isobutane
Martin Krajčír je známy ako producent elektronickej hudby, ktorá sa odlišuje svojou rozmanitosťou beatu a melodickou líniou od ostatnej elektronickej hudby. Jeho láska k mašinkám siaha až do jeho štrnástich rokov, kedy začínal skladať hudbu na PlayStation. Vo svojej tvorbe sa neobmedzuje na jednoduché využívanie hudobných mašiniek, ale citlivým a inteligentným spôsobom pláva naprieč žánrami z ktorých vyberá tie najzaujímavejšie prvky. Jeho talent si všimol aj Laco Lučenič, ktorý ho požiadal o pomoc pri nahrávaní jeho albumu XXL. Isobutane hosťoval aj na renomovanom festivale Wilsonic a spoločne s Teapotom zahrali pred vystúpením Coldcut z vydavateľstva Ninja Tune.

Misha
je grafická dizajnérka, ilustrátorka a VJka, ktorá zaujala najmä špeciálnym štýlom dekorácie interiérov – tapedrawingom. „V podstate ide o formu vytvárania priestoru iluzívnou kresbou. Je to hra s ilúziou 2D verzus 3D,“ povedala Miša Chmelíčková o tejto forme pre časopis Designum. Misha, o ktorej sa môžete dočítať aj to, že nie je z tejto planéty, má za sebou viacero projektov ako značka Planéta 220, dizajn knihy Generácia MY, VJing klubových akcií a festivalov (Grape, Pohoda) či viaceré inštalácie vytvorené práve čiernou páskou.

Animo
je talentovaný streetartista, ktorý sa každú čistú plochu snaží premeniť na farebný výjav zo svojej fantázie. Svet ulice, farieb a sprejov, kreatívnych battle a meetingov zmenili jeho budúcnosť. „Kráčaj s otvorenou mysľou,“ hovorí Animo.

Dekorácie pomocou pásky predvedie naživo grafická dizajnérka Misha na koncerte kapely Puding Pani Elvisovej v piatok 14. 2. „V podstate ide o formu vytvárania priestoru iluzívnou kresbou. Je to hra s ilúziou 2D verzus 3D,“ hovorí Misha.

Vstupné: 5 €
Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.