Puf a Muf sa vracia – bábkové predstavenie

Dátum a čas:
nedeľa - 10. 04. 2016 - 13:00 - 14:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Viktor Kubal bezpochyby patrí k osobnostiam, ktoré si zaslúžili na našom malom Slovensku pozornosť odbornej aj laickej verejnosti. Ide o človeka, ktorý spropagoval Slovensko a slovenskú animovanú tvorbu na celom svete. Jeho filmy boli predané a premietané v desiatkach krajín a ich autor priniesol na Slovensko množstvo medzinárodných ocenení.

Prešovské divadlo Babadlo sa rozhodlo vzdať hold majstrovi animovaného filmu a pokúsiť sa o prenesenie jeho neprekonateľne hravej poetiky na javisko, a tak priblížiť jeho tvorbu aj mladšej generácii.

Divadelný tím vytvoril samostatný príbeh Puf a Muf sa vracia podľa námetu Nataše Tanskej a Viktora Kubala , kde sa deti zoznámia so slávnym animátorom a s niektorými postavami z jeho tvorby, ako sú Puf a Muf, Peter a Dita. Celá inscenácia, ktorú uvidia diváci v Kasárňach/Kulturparku 10. apríla, sa nesie v komickom až grotesknom duchu a chvíľami sa divákovi môže zdať, že sa pozerá na animovaný film. Zaujímavá scénografia, vtipný text a hudba vtiahne do deja malého, ale i veľkého diváka.

Inscenácia je kombináciou živých hercov a bábok.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.