Rabín Herschel Gluck: O zmierení – prednáška

Dátum a čas:
streda - 11. 11. 2015 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Rabín Herschel Gluck z Londýna príde do Kasární/Kulturparku 11. novembra prednášať o zmierení medzi ľuďmi trpiacimi konfliktom. Organizátorom je o. z. MORE v spolupráci s K13 – Košické kultúrne centrá. Podujatie je súčasťou Festivalu židovskej kultúry MAZAL TOV 2015 a Festivalu sakrálneho umenia. Z kapacitných dôvodov je potrebné zaregistrovať sa na info@mazaltov.sk. Prednáška O zmierení sa začína o 19:00 hod. v budove Alfa v anglickom jazyku s tlmočením.

Herschel Gluck je predsedom a zakladateľom Moslimsko-židovského fóra, podpredsedom Next Century Foundation a čestným tajomníkom Arabsko-židovského fóra.  Neúnavnou prácou s ľuďmi a komunitami rôznych vierovyznaní získal medzinárodnú reputáciu „ambasádora mieru“. Vďaka medzinárodnému rešpektu bol prizvaný ako mediátor k riešeniu konfliktov v Sudáne a v bývalej Juhoslávii, kde vyjednával so znepriatelenými stranami a umožnil nastoliť zmier.

Pomáha predovšetkým zmenšovať priepasť medzi moslimskou a židovskou komunitou v severnom Londýne, kde žije a pôsobí. Napriek tomu, že napätie medzi moslimami a židmi vo svete eskaluje, rabín zmierenie nepokladá za utopickú myšlienku. V roku 2000 založil v londýnskej štvrti Stamford Hill Moslimsko-židovské fórum, ktoré priviedlo znepriatelené komunity k dialógu a spolupráci. Hoci napätie medzi nimi nepominulo úplne, dlhoročné úsilie rabína Glucka ho pomohlo výrazne zmierniť a prinieslo viditeľnú zmenu v živote komunít v severnom Londýne. Britského ortodoxného rabína poctila kráľovná Alžbeta v roku 2013 udelením Rádu britského impéria OBE za šírenie porozumenia medzi náboženstvami.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.