Retro film fest: Casablanca a Súboj titanov

Dátum a čas:
utorok - 24. 05. 2016 - 18:30 - 20:30

Miesto konania:
Amfiteáter


Filmové klasiky si budú môcť diváci pozrieť na veľkom plátne v Amfiteátri počas troch večerov. Pripravené sú pre nich filmové lahôdky, ktoré vstúpili do dejín kinematografie. Na 24. mája sa môžu tešiť na jeden z najkultovejších holywoodských filmov všetkých čias Casablanca (1942). Počas Retro film festu ešte uvidia romantickú drámu Doktor Živago (1965) a romanticko-životopisnú krimi drámu Bonnie & Clyde (1967).

Film Casablanca sa odohráva počas II. svetovej vojny na neokupovanom území Maroka, v Casablance. Tá sa stala prestupnou stanicou pre utečencov a členov odboja, ktorí sa pred hrozbou nacizmu snažia utiecť z Európy. Je však aj rajom pre špiónov, zradcov a podvodníkov, snažiacich sa vyťažiť čo najviac z vojnovej situácie.

Centrom nočného života mesta, ale aj miestom, kde sa vybavujú dôležité obchody, predávajú víza, dokumenty a informácie, je Rickov bar. Jeho majiteľom je Američan Rick Blaine, muž, ktorý sa obrnil cynizmom, aby dokázal na tomto kolotoči ľudských osudov prežiť a zostať pritom nad vecou. To sa mu však darí iba dovtedy, kým do jeho baru i života opäť nevstúpi Ilse, s ktorou kedysi v Paríži prežil osudovú lásku. Ilse ho pred ich plánovaným útekom z okupovaného Pariža bez vysvetlenia opustila. Teraz sa s Rickom znovu stretáva a chce jeho prostredníctvom získať tranzitné víza. Ilsa totiž do Casablancy pricestovala so svojím manželom Victorom Lászlóm, vodcom odboja, ktorý musí utiecť do Ameriky.

Rick tak zrazu stojí pred dilemou: riskovať krk kvôli žene, ktorá ho v minulosti zradila alebo zachovať si vlastnú neutralitu? Situácia sa však zmení, keď zisťuje, aké dôvody ju pred rokmi viedli k úteku z Paríža. Film v réžii Michaela Curtiza získal z ôsmich nominácií troch Oscarov – za najlepší film, réžiu i scenár – a vďaka charizme svojich hlavných postáv, ktoré stvárnili Humphrey Bogart a Ingrid Bergman i melodramatickému príbehu sa natrvalo zapísal do zlatého fondu kinematografie.

Vstupné: 2 €

V rámci Retro film festu sa bude súbežne premietať v Aupark Schopping Center film SÚBOJ TITANOV (1981) so začiatkom o 20:00 hod. Je to príbeh boja o moc, v ktorom sa postavia ľudia proti kráľom a králi proti bohom. Boj medzi samotnými bohmi môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) – syn boha vychovávaný človekom – neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hádom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťaziť môže iba vtedy, ak prijme svoju božskú silu, vzoprie sa vyššej moci a svoj osud vezme do vlastných rúk.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.