REVIVAL FEST 2016 – hudobná show

Dátum a čas:
sobota - 10. 09. 2016 - 16:00 - 21:30

Miesto konania:
Amfiteáter


V košickom Amfiteátri bude pred koncom sezóny poriadne búrlivo. Už po tretí raz sa stane dejiskom veľkej hudobnej šou. Revival fest prinesie to najlepšie zo svetovej hudobnej scény v podaní revivalových kapiel. Skvelé kópie originálov si budú môcť návštevníci vypočuť 10. septembra od osemnástej do neskorých nočných hodín. Na pódiu sa vystrieda šesť formácií, ktoré spája hudba a ich veľké idoly – legendárne kapely. Bude to zmes všetkého z rôznych kútov sveta. Rozlúčka s letom bude vo veľkom štýle.

Do Košíc zavítajú Lucie + Wanastovi Vjecy revival, GeROCK – Kabát revival, The Minority – Green Day revival, Bon Jovi revival, AC/DC revival a MTB – Iron Maiden revival. Prinesú to najlepšie z repertoáru nimi obdivovaných originálov. Fanúšikovia, ktorí do „amfiku“ prídu, sa budú cítiť ako na viacerých koncertoch hviezd v jeden večer.

Lucie + Wanastovi vjeci revival sa snažia šíriť tvorbu a poslanie svojej originálnej predlohy a vzdáva tak česť tejto výrazne špecifickej a nepriehľadnuteľnej ikone českej hudobnej scény. Repertoár skupiny je postavený predovšetkým na preverených hitoch, nezabúda však ani na aktuálny album Letíme na Venušu. Revival sa nevenujú len reprodukcii cudzích piesní, ale sú aktívni aj vo svojich autorských kapelách.

Skupina AC/DC revival je slovenská hard rocková revivalová kapela a hudobníci pochádzajú z rôznych kútov Slovenka. Členmi zoskupenia sú: Tibor “McFiz” Fizek (sólový spev), Mário “Young” Gajarský (sólova gitara), Denis “Young” Bango (gitara), Stanislav “Stanley” Žúdel (basová gitara) a Milan “Fofo” Šimon (bicie nástroje).

Bon Jovi revival hrá vlastné i prevzaté songy od legendárnej skupiny. Líder Rado sa v minulosti viackrát objavil v médiách ako imitátor Johna Bona Joviho, a tak mu kamaráti z muzikantskej brandže pomohli zložiť formáciu, ktorá by vedela profesionálne hrať piesne známej americkej kapely. Radova kapela sa preslávila hitom a vydaným CD singlom Nech Bože dá v roku 2004.

Prešovská skupina GeROCK – Kabát revival ako každá hudobná kapela si hrávala vlastné pesničky a kombinovali to rôznymi prebratými od iných interpretov. Na koncertoch sa najviac páčili pesničky od Kabátu a tak si povedali, že tomu treba dať „formu“. Nacvičili si viac Kabátov a vznikol Kabát revival. Chlapci hrajú v zložení Dušan Dudáš – bicie, spev, manažér kapely,  Peter Imrich – gitary, sólový spev, Viliam Gruška – gitary, spev,  Tomáš Spišák – basa.

Kapela The Minority (Green Day Tribute) revival vznikla podobne ako aj ostatné tribute zoskupenia z vášne jej členov Peťa, Miša a Lukáša pre hudbu už legendárnej americkej punk rockovej kapely Green Day. V jej repertoári  nechýbajú tie najznámejšie a najväčšie hity tejto fenomenálnej kapely, ktoré mapujú ich viac ako 20-ročnú históriu. Do svojich vystúpení dávajú naozaj úplne všetko, čím chcú vzdať poctu kapele, ktorá ich tak ovplyvnila a priniesť neopakovateľný zážitok.

MTB – Iron Maiden revival pochádza zo slovenského Komárna a má za sebou desiatky odohratých koncertov a stovky fanúšikov. Maiden Tribute Band sa svojim hudobným prevedením a spevom zaslúžene zaraďuje medzi TOP revival nielen na Slovensku. Spevák, ktorý bude na vystúpení hosťovať, sa volá NG a je z maďarskej kapely Wisdom. Je to jedna z najžiadanejších revivalových skupín. Koncertujú na rôznych festivaloch na Slovensku, v Čechách a v Maďarsku.

Vstupné: 5 € v predpredaji/7 € na mieste


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.