Roma Fashion Show – módna prehliadka

Dátum a čas:
piatok - 08. 04. 2016 - 15:30 - 17:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa


Podujatie Roma Fashion Show, ktoré sa uskutoční v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku 8. apríla, je spojením dvoch zaujímavých projektov – Romani Suv a Roma ReštART. Cieľom obidvoch je búranie bariér, stereotypov, predsudkov a diskriminácie.

Roma show.jpegŠtudentky  zo sociálne odkázaného prostredia sa v rámci projektu Romani Suv v skúšobnej zákazkovej krajčírskej dielni v alokovanom pracovisku SOŠT v obci Kecerovce venujú profesionálnej výrobe tradičných rómskych krojov a netradičných spoločenských šiat s rómskymi motívmi.

V projekte Roma ReštART spolupracuje OZ pre lepší život s tromi nízkoprahovými klubmi sociálne odkázanej mládeže v obciach kecerovsko-olšavského mikroregiónu (Rankovce, Kecerovce a Vtáčkovce). Mládež sa stretáva pravidelne raz týždenne a pracuje v dvoch umeleckých líniách. Prvá, pod vedením umelca a iných odborných pracovníkov, je zameraná na tvorbu kostýmov z netradičných a odpadových materiálov (papier, kov, plast, stavebný odpad a iné). Druhá, pod vedením fotografky, je zameraná na premýšľanie nad témou antidiskriminácie a jej zachytenia pomocou fotografie.

Na módnej prehliadke modelky predvedú rómske kroje, spoločenské šaty a kostýmy z odpadových materiálov. Súčasťou prezentácie bude výstava veľkoplošných fotografií na tému antidiskriminácia a charitatívny predaj a dražba výrobkov.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.