ROOTS – tanečné divadlo

Dátum a čas:
nedeľa - 22. 03. 2015 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Profesionálne tanečné Divadlo Štúdio tanca Banská Bystrica prichádza do Košíc so svojim premiérovým formátom ROOTS. Predstavenie sa uskutoční v Kasárňach/Kulturparku 22. marca o 19. hodine. Tanečníci predvedú príbeh dvoch mužov na ceste, ktorí zažívajú rôzne zvláštne veci, odchýlky od správneho smeru, akoby niekto nechcel, aby sa nedostali tam, kam smerujú.

Ich cesta pokračuje a keď si už sú takmer istí, že sa bezpečne dostanú domov, všetko je zrazu inak. Smer, ktorým putujú, je nesprávny, niečo sa stalo. Stretávajú zvláštne bytosti, ktoré predtým nepoznali. Prekročili hranice ľudskej civilizácie, aby sa ocitli vo svete inakosti, „nenormálnosti“. Stretávajú sa tu s bytosťami, tieňmi – temnými, nízkymi a krutými. Tie nimi manipulujú a je len na nich, či im silu dodajú alebo ich o ňu úspešne oberú. Učia sa s nimi žiť v zhode. Ak chcú dôjsť do svojho cieľa, musia prijať aj výzvu premeny, v ktorej bude pre nich poznanie „temna“ veľmi dôležité. Avšak hrozí im, že v nerozoznateľnom šume sa ich pamäť rozplynie. Záleží len na nich, či sa z ich putovania stane nočná mora alebo katarzný návrat na pôvodné miesto.

Vstupné: 5 €/2 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Map Unavailable

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.