Roswitha Weingrill – výstava

Dátum a čas:
utorok - 17. 06. 2014 - pondelok - 30. 06. 2014 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Budova Bravo

Otváracie hodiny výstavy: utorok – nedeľa: 11:00 – 18:00.

Vernisáž výstavy: 17. júna 2014

Výstava prezentujúca výstup trojmesačného rezidenčného umeleckého pobytu Rakúšanky Roswithy Weingrill.

every_letter_a-monument-612x300

Roswitha Weingrill (1984) je rakúska umelkyňa, ktorá žije a pracuje vo Viedni a Štajersku. Študovala na Univerzite úžitkového umenia vo Viedni, odbor Umenie a komunikácia. V súčasnosti je doktorandkou na tej istej univerzite. Od roku 2009 až do roku 2013 vystavovala na sólo výstavách v rôznych galériách vo Viedni, Berlíne, Salzburgu, Londýne, Beijingu a Toronte. Za svoju prácu bola ocenená získaním viacerých štipendií a Cenou Theodora Körnera v roku 2012.

Umelecký záujem Roswithy Weingrill sa pohybuje v medziach podmienok a postojov žitia v sociálnych rámcoch mestského prostredia. Používa referencie a postupy architektúry mestského plánovania na vytvorenie modelov myšlienok a teórií o vzťahoch medzi ľuďmi a objektmi, ktoré vytvárajú, po ktorých túžia, ktoré kupujú, jedia, nosia, ktorými sa obklopujú a ešte omnoho viac.

Vychádzajúc zo základu v kreslení a skicovaní, experimentovanie s technikami, nástrojmi a príslušenstvom bolo vždy kľúčové v jej práci. V ostatnom čase však objavovanie remesiel, ručných prác a vlastnosti papiera sa stali základným elementom zoskupení ňou vytvorených modelov a nájdeného významu.

Roswitha sa zúčastnila od apríla do júna na rezidenčnom pobyte v Košiciach. Rezidencia bola súčasťou spolupráce s Kultur Service Gesellschaft des Landes Steiermark (KSG) v rakúskom Grazi.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.