Rozhranie – výstava prác študentov architektúry

Dátum a čas:
štvrtok - 12. 01. 2017 - sobota - 21. 01. 2017 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Študenti architektúry Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach prezentujú svoje semestrálne práce zo zimného semestra akademického roku 2016/2017 na výstave pod názvom ROZHRANIE. V budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku si ich budú môcť návštevníci pozrieť od 12. do 21. januára.

Budúci architekti pracovali s témou rozhranie (hranica). Skúmali ju v abstraktnom zmysle, ale s veľmi konkrétnymi dopadmi na tvorbu architektonického priestoru, jeho dimenzie, charakter, dušu, na spôsob jeho uchopenia, vymedzenia. Je hranica nepreniknuteľnou čiarou alebo je to územie tranzitu? Je to rozhranie medzi dvoma prostrediami, hranica medzi dvoma stavmi?

Ich metódou bola abstrakcia, nástrojom elementy architektúry – podlaha, stena, strop, strecha, dvere, okno, fasáda, balkón, chodba, krb (ohnisko), toaleta, schodisko, eskalátor, výťah, rampa. Takto zadefinoval elementy architektúry Rem Kolhaas ako tému XIV. Bienále architektúry v Benátkach v roku 2014. Študenti dostali zadanie stĺp a stenu.

Výsledkom nie je jeden projekt, jeden dom, ale sekvencia troch samostatných produktov prezentovaných spoločne. Myšlienky mohli plynúť slobodne, avšak pravidlá  ich prezentácie boli veľmi prísne. Hrúbky čiar, farebnosť, použitý materiál, všetko bolo presne určené. Ťažiskové médium bol fyzický model. Text, diagram, pôdorysy a rezy mu zabezpečili intelektuálnu a technickú legitimitu.

Vstupné: 1 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.