Rozumne o migrácii – diskusia a komentovaná prehliadka

Dátum a čas:
piatok - 29. 01. 2016 - 14:00 - 15:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Umelec Tomáš Rafa sa v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku prezentuje s rozsiahlym projektom Nový nacionalizmus v srdci Európy. Výstava dokumentuje verejné prejavy xenofóbie, neznášanlivosti a rasizmu. Na tomto projekte pracuje už niekoľko rokov a stále ho dopĺňa o krátke video reportáže a záznamy. Pohybuje sa na pomedzí aktivistu a umelca.

Zaznamenáva najmä situáciu v krajinách V4, na Ukrajine, ale aj vo Švajčiarsku, aktuálne sa venuje migrácii v Európe. Sú to najmä zábery protestov, demonštrácií či iných podujatí, nesúcich v sebe formu xenofóbie a boja rozličných záujmových skupín za svoje práva. Vo svojej tvorbe sa zameriava na vymedzovanie hraníc patriotizmu, extrémizmu, nacionalizmu a vzťahov medzi majoritou alebo minoritou, národnostnou či sexuálnou.

O svoje bohaté skúsenosti sa chcú Tomáš Rafa a Matej Kyjovský podeliť aj s návštevníkmi výstavy. Verejná diskusia na tému Rozumne o migrácii a utečeneckej kríze, spojená s komentovanou prehliadkou výstavy, sa uskutoční 29. januára o 16:00 hod.  Slovenská debatná asociácia (SDA) realizuje tento projekt po celom Slovensku najmä pre mladých. Cieľom je naštartovať poctivú diskusiu o aktuálnej téme migrácie.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.