Rusín Čendeš Orchestra – koncert

Dátum a čas:
sobota - 06. 04. 2019 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Kvinteto talentovaných muzikantov Rusín Čendeš Orchestra ponúkne vyše hodinovú show zostavenú z vlastnej tvorby a rusínskych piesní prerobených do moderného pop-swing-jazz-rockového šatu. Temperamentné rytmy roztancujú 6. apríla o 19:30 hod, v Kasárňach/Kulturparku všetky vekové kategórie a inštrumentálne výkony prekvapia aj náročnejšie publikum.

Zoskupenie mladých hudobníkov  z Banskej Bystrice vzniklo v lete roku 2011. World music kapelu tvoria silné mužské a ženské vokály, dvoje huslí, gitara, cimbal a kontrabas. Ich hlavným zámerom je interpretácia rusínskeho folklóru netradičným spôsobom. Vo svojej hudbe spájajú prvky ľudovej, klasickej a populárnej hudby, balkánskych rytmov či jazzových prvkov. Na koncerte v Košiciach spolu s Rusín Čendeš Orchestra vystúpia Ľudová hudba Stana Baláža a Filip Jánošík & hotoví umelci s projektom, ktorý spája rock n‘ roll, ľudové prvky a punkové texty či rap.

Vstupné: 9,90 € predpredaj/12 € v deň podujatia

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.