Ruské slovo – celoslovenská súťaž

Dátum a čas:
piatok - 28. 02. 2020 - 8:00 - 13:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Opäť sa rok s rokom zišiel a sú známi víťazi z krajských kôl 14. ročníka súťaže Ruské slovo, v ktorej si v celoslovenskom kole zmerajú sily recitátori i speváci. Stretnú sa v Kasárňach/Kulturparku 28. februára 2020 a predvedú svoj talent. Tohtoročnou témou je Vďaka za mier!

Cieľom súťaže je rozvoj umeleckých schopností žiakov v tvorbe a prednese klasickej a pôvodnej literárnej tvorby v ruskom jazyku. Jej poslaním je rozvíjanie umeleckých schopností mladých, ale aj propagácia ruského umenia a kultúry a tým aj upevňovanie slovanskej vzájomnosti.

Obľúbená súťaž je určená pre žiakov vo veku od šesť do osemnásť rokov. Zúčastňujú sa jej žiaci základných a stredných škôl, kde sa vyučuje ruština, deti ruských krajanov a žiaci umeleckých škôl. Tí najúspešnejší budú reprezentovať Slovensko v jednotlivých kategóriách na medzinárodnom umeleckom festivale v prednese poézie a prózy, spevu a hraného slova v ruskom jazyku.

Súčasťou súťaže na všetkých úrovniach sú prednášky, besedy, hudobné koncerty účastníkov, ako aj odborné semináre a stretnutia. Organizátori sa snažia viesť žiakov k samostatnej tvorivej činnosti, upevňovať ich záujem o sebavzdelávanie, podnecovať cudzojazyčnú tvorivosť žiakov a vytvárať trvalý vzťah k ruskej poézii a próze.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.