Ruský filmový festival: Anna Kareninová: Vronského príbeh – ZRUŠENÉ

Dátum a čas:
streda - 16. 01. 2019 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


FESTIVAL BOL Z TECHNICKÝCH PRÍČIN ZRUŠENÝ.

Filmový koncern Mosfilm v spolupráci s Veľvyslanectvom Ruskej federácie na Slovensku a Ruským centrom vedy a kultúry zorganizovali Ruský filmový festival v rôznych mestách. V Kasárňach/Kulturparku si bude môcť publikum vybrať z ponuky štyroch filmov od 14. do 16. januára. Cieľom festivalu je predviesť slovenskému divákovi súčasnú ruskú kinematografiu, jej otvorenosť a objektivitu a svetovú úroveň ruských producentov, režisérov a hercov.

Posledný zo štyroch festivalových filmov z ruskej produkcie je Anna Kareninová: Vronského príbeh z roku 2017, nakrútený v réžii Karena Šachnazarova na motívy románu Leva Nikolajeviča Tolstoja Anna Karenina a románu Vinkentija V. Veresajeva Zápisky z Japonskej vojny. Píše sa rok 1904. Rusko-japonská vojna. Mandžusko. Ruský vojenský lazaret obsadzuje pri ústupe čiastočne opustenú čínsku dedinu. Šéf lazaretu Sergej Karenin sa dozvie, že ranený dôstojník, ktorého operuje, je gróf Vronskij. Ten, ktorý zničil život jeho matke, Anne Kareninovej a stal sa nepriamou príčinou otcovej smrti. Bez akýchkoľvek ilúzií a bez očakávania odpovede ide Karenin k Vronskému a kladie mu otázku, ktorá ho trápila celý jeho život: čo donútilo jeho matku prekročiť hranicu dovoleného? Gróf Vronskij sa zároveň dozvie, že lekárom je práve Serjoža Karenin. Po určitých pochybnostiach gróf súhlasí s tým, že mu vyrozpráva príbeh svojej tragickej lásky k Anne Kareninovej a poznamená, že ľudia si pamätajú len to, čo je výhodné si pamätať

Vstup voľný

 

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.