Ruský filmový festival: Biely tiger – ZRUŠENÉ

Dátum a čas:
utorok - 15. 01. 2019 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


FESTIVAL BOL Z TECHNICKÝCH PRÍČIN ZRUŠENÝ.

Filmový koncern Mosfilm v spolupráci s Veľvyslanectvom Ruskej federácie na Slovensku a Ruským centrom vedy a kultúry zorganizovali Ruský filmový festival v rôznych mestách. V Kasárňach/Kulturparku si bude môcť publikum vybrať z ponuky štyroch filmov od 14. do 16. januára. Cieľom festivalu je predviesť slovenskému divákovi súčasnú ruskú kinematografiu, jej otvorenosť a objektivitu a svetovú úroveň ruských producentov, režisérov a hercov.

V druhý deň festivalu, 15. januára 2019, sa o 16:00 hod. sa na filmovom plátne začne odvíjať príbeh z obdobia konca 2. svetovej vojny Biely tiger. Fantasy film natočil režisér Karen Šachnazarov v roku 2012 na motívy knihy Iľju Bojašova Tankista. Ťažké a dlhotrvajúce boje vyčerpávajú obidve strany. Čím sebaistejšie útočia sovietske vojská, tým častejšie sa na bojovom poli objavuje obrovský, nezraniteľný nemecký tank Biely tiger. Znenazdajky sa objavuje uprostred  bojov, nemilosrdne ničí svojich protivníkov a neočakávane sa stráca. Sovietske velenie sa rozhodlo vytvoriť pre boj s ním osobitný tank – špeciálny model T-34-85.

V septembri 2012 bol tento film nominovaný do súťaže o Oscara ako Najlepší cudzojazyčný film. V januári 2013 získal v nominácii Najlepší hraný film roka 2012 cenu Zlatý orol.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.