Ruský filmový festival: Rozhodnutie o likvidácii – ZRUŠENÉ

Dátum a čas:
utorok - 15. 01. 2019 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


FESTIVAL BOL Z TECHNICKÝCH PRÍČIN ZRUŠENÝ.

Filmový koncern Mosfilm v spolupráci s Veľvyslanectvom Ruskej federácie na Slovensku a Ruským centrom vedy a kultúry zorganizovali Ruský filmový festival v rôznych mestách. V Kasárňach/Kulturparku si bude môcť publikum vybrať z ponuky štyroch filmov od 14. do 16. januára. Cieľom festivalu je predviesť slovenskému divákovi súčasnú ruskú kinematografiu, jej otvorenosť a objektivitu a svetovú úroveň ruských producentov, režisérov a hercov.

Utorkový večer (15. 1. 2019) bude od 19:00 hod. vyhradený filmu Rozhodnutie o likvidácii. Ruská vojnová dráma zo žánru akčných filmov režiséra Alexandra Aravina bola natočená v roku 2018 filmovým koncernom Mosfilm. Film je založený na skutočných historických udalostiach, ktoré sa udiali na území Severného Osetska a Ingušska. Hovorí sa v ňom o mimoriadne zložitej operácii ruských spravodajských služieb pri likvidácii vodcu čečenských teroristov Šamiľa Basajeva, ktorý bol prototypom hlavnej zápornej postavy filmu – Šamiľa Basajeva. Filmový scenár je založený na spomienkach priamych účastníkov protiteroristickej operácie.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.