Sacral Elementum II. – výstava

Dátum a čas:
štvrtok - 20. 11. 2014 - sobota - 20. 12. 2014 - 11:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Výstava Sacral Elementum II., ktorá bude sprístupnená v budove Bravo Kasární/Kulturparku od 20. novembra do 20. decembra, prezentuje diela desiatich súčasných výtvarných umelcov prevažne z východoslovenského regiónu. Interpretujú sakrálne predmety v intenciách súčasných výtvarných trendov v dialógu s historickými ikonami zo zbierok Zemplínskeho múzea v Michalovciach. Kresťanské symboly a mýty sú zobrazené v rôznych žánroch a témach – od maľby, fotografie až po nové médiá.

Projekt bol premiérovo uvedený v roku 2013 v Galérii umelcov Spiša. Venovaný bol 1150. výročiu príchodu solúnskych vierozvestcov –  Cyrila a Metoda na Slovensko. Prezentované diela sú zapožičané od autorov, súkromných zberateľov, Zemplínskeho múzea v Michalovciach a Galérie umelcov Spiša.

„Prínosom projektu je prehodnotenie tvorby nových autorov, ktorí v posledných rokoch aktívne nastupujú na slovenskú výtvarnú scénu. Exponáty ponúkajú prehľad nosnej témy vo vybraných dielach autorov  Kataríny Balúnovej, Andrey Čepiššákovej, Michaely Knížovej, Matúša Lányiho, Martina Mlynariča, Doroty Sadovskej, Viktórii Šoltisovej, Moniky Stacho, Evy Tkáčikovej a Jána Vasilka,“ povedala autorka projektu a kurátorka Lucia Benická.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.