Saulov syn –film

Dátum a čas:
nedeľa - 28. 02. 2016 - 17:30 - 19:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Strhujúci historický thriller SAULOV SYN, ktorý mení spôsob zobrazenia holocaustu a upiera divákovi bezpečný odstup od témy, si budú môcť filmoví diváci pozrieť 28. februára o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku. Snímka sa odohráva vo vyhladzovacom tábore v Osvienčime. Pojednáva o Saulovi Ausländer, maďarskom Židovi a príslušníkovi tzv. Sonderkommanda, ktorého členovia boli od ostatných osvienčimských väzňov spravidla izolovaní a mali na starosti tie najstrašnejšie práce pri plynových komorách a hromadách, na ktorých sa pálili ľudské ostatky.

Keď apatický Saul uprostred kopy mŕtvol objaví telo svojho nevlastného syna, prebudí sa v ňom naliehavá potreba obstarať mu riadny židovský pohreb. Bez ohľadu na nebezpečenstvo, všeobecné utrpenie a plánovanú vzburu sa Saul vydáva na delirickú cestu koncentračným táborom s jediným cieľom – nájsť rabína.

Film pripomína až „umelecký horor“ a po prvý raz v dejinách kinematografie ukazuje Osvienčim ako chaotickú a pritom bezchybnú továreň na smrť, ktorej chod musia udržiavať sami väzni. Snímka získala Veľkú cenu poroty Grand Prix na festivale Cannes 2015 a je nominovaný na Oscara, ktorý sa udeľuje práve v deň premietania tohto filmu u nás.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

One Response to Saulov syn –film

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.