SCANDI 2019: Border (Hranica) – film

Dátum a čas:
piatok - 18. 01. 2019 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na január pripravila spoločnosť Film Europe Media Company už piaty ročník prehliadky súčasnej severskej  kinematografie SCANDI. Tá prinesie výber najnovších filmov. Škandinávska filmová produkcia ponúka každý rok žánrovo pestré filmy, ktoré sú divácky atraktívne a zároveň mnohé z nich uvádzané a oceňované aj na prestížnych festivaloch. V Kasárňach/Kulturparku uvidia diváci tri snímky.

Prvým filmom je Hranica (Border), ktorý nakrútil rodák z Iránu Ali Abbasi v švédsko-dánskej koprodukcii. Z festivalu v Cannes 2018 si odniesol hlavnú cenu Un Certain Regard za najlepší európsky film. Vo fantasy thrileri si zahrali Eva Melander, Eero Milonoff, Viktor Ákerblom a Matti Boustedt. Premietať sa bude 18. januára o 18:00 hod.

Tento titul je tvrdým, zvráteným, šokujúcim a podvratným podobenstvom o tolerancii k odlišnostiam, o pohlaví a citovom precitnutí. Jedinečne sa v ňom spája realistická dráma a severský mýtus. Tina pracuje ako dôstojníčka colnej služby, čo sa v prípade ženy, ktorá šokuje okolie zdeformovanou tvárou, môže zdať nelogické. Lenže Tina má neuveriteľný čuch. Dokáže na diaľku odhaliť tých, čo majú strach a v batožine nepovolené látky a materiály. Počas jedného rutinného dňa v službe stretne Voreho, zanedbaného a mastného vlasáča v koženej bunde, ktorého pach nepripomína nič z toho, čo Tina dosiaľ cítila. Vore je kľúčom k jej záhadnej identite.

Vstupné: 3 € 

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.