SCANDI 2019: That Time of Year (Ach…, tie Vianoce!) – film

Dátum a čas:
nedeľa - 20. 01. 2019 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na január pripravila spoločnosť Film Europe Media Company už piaty ročník prehliadky súčasnej severskej  kinematografie SCANDI. Tá prinesie výber najnovších filmov. Škandinávska filmová produkcia ponúka každý rok žánrovo pestré filmy, ktoré sú divácky atraktívne a zároveň mnohé z nich uvádzané a oceňované aj na prestížnych festivaloch.

Posledný z ponuky filmov zo severu Európy je dramatická komédia od režisérky a herečky Papriky Steenovej  Ach…, tie Vianoce!, ktorú diváci uvidia v Kasárňach/Kulturparku 20. januára o 18:00 hod. Zachytáva obdobie v roku, ktoré rezonuje v každom z nás – čas Vianoc. Dej sa odohráva v domácnosti Katrine a Madsa, ktorí majú dve deti a veľkú túžbu stráviť sviatočný čas so svojou najbližšou rodinou, hoci je to celkom početný zástup ľudí.

Patrí k nim aj Katrinina sestra, ktorá je pastorka. Je vydatá za excentrického intelektuála a spolu majú jedno hyperaktívne dieťa. Potom sú tu rozvedení starí rodičia, ktorí sú síce ochotní stráviť Vianoce za jedným stolom, ale iba v prípade, ak sa budú môcť hašteriť a potajme sa nalievať. A napokon sa na scéne objavuje aj najmladšia sestra, čierna ovca rodiny, ktorá na oslavu prichádza priamo z rehabilitačného centra. Tak, či onak, tradície sa musia rešpektovať. Musí byť vytvorený priestor pre každého. A čo je najdôležitejšie, musí byť skutočná zábava, pretože sú Vianoce, našťastie iba raz do roka!

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.