SCANDI 2019: Woman at War (Žena v boji) – film

Dátum a čas:
sobota - 19. 01. 2019 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na január pripravila spoločnosť Film Europe Media Company už piaty ročník prehliadky súčasnej severskej  kinematografie SCANDI. Tá prinesie výber najnovších filmov. Škandinávska filmová produkcia ponúka každý rok žánrovo pestré filmy, ktoré sú divácky atraktívne a zároveň mnohé z nich uvádzané a oceňované aj na prestížnych festivaloch.

V druhý deň prehliadky sa bude 19. januára v Kasárňach/Kulturparku premietať o 18:00 hod.  film Woman at War (Žena v boji), natočený v islandsko-francúzskej koprodukcii. Film bol nominovaný na veľkú cenu týždňa kritikov na festivale v Cannes 2018 a získal tiež ocenenie Nordic Council Film Prize v Oslo 2018.

Päťdesiatnička Halla vyhlásila vojnu miestnemu výrobcovi hliníka, aby zabránila tomu, že bude devastovať krajinu. Riskuje všetko, čo má, aby chránila prírodu na Islande. Poškodzuje vedenie vysokého napätia a industriálnemu gigantovi, ktorý nivočí krajinu, spôsobuje miliónové škody. Halla túži po lepšom svete a rozhoduje sa medzi tým, či si adoptovať sirotu z Ukrajiny alebo pokračovať v boji a záškodníckou činnosťou rozdeľovať islandskú spoločnosť a dráždiť miestnych politikov a bezpečnostné zložky. Film Benedikta Erlingssona je delikátnou zmesou bláznivej komédie, akčného trileru a ironickej satiry na západnú spoločnosť.

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Načítanie mapy…

One Response to SCANDI 2019: Woman at War (Žena v boji) – film

  1. Nádherný film, hold skandinávské přírodě a lidem, kteří bojují za její zachování. Halla si rozumí se všemi živly, se zemí, vodou (sněhem), větrem i ohněm (jak ničí sloupy el. vedení), je nádherně lidská, silné postavy jsou její sestra i „bratranec“, skvělá kamera, hudba a její mystika. Nezapomenutelný zážitek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.