SCANDI 2022: Margrete – kráľovná severu – film

Dátum a čas:
utorok - 25. 01. 2022 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


V poradí už ôsmy ročník prehliadky severských filmov SCANDI prinesie lavínu silných filmov s témami, ktoré rezonujú spoločnosťou nielen v krajinách severu, ale po celom svete. Týždeň nabitý snímkami z Dánska, Nórska, Fínska, Švédska a Islandu potrvá v Kasárňach/Kulturparku od 24. do 30. januára 2022.

Jednému z najväčších príbehov severských krajín – príbehu jednej z najmocnejších žien európskych dejín bude patriť druhý večer 25. januára 2022 o 18:00 hod., počas ktorého SCANDI uvedie dánsky film Margrete – kráľovná severu. Režisérka Charlotte Sieling, ktorá má na konte úspešné seriály ako Most či Homeland (Zradca), prináša na filmové plátna kus škandinávskej histórie. Kráľovskú rolu fenomenálne stvárnila nezabudnuteľná dánska herečka Trine Dyrholm. Snímka sa sčasti nakrúcala aj v susedných Čechách.

Píše sa rok 1402. Margrete dosiahla to, čo sa ešte žiadnemu mužovi nepodarilo. Spojila Dánsko, Nórsko a Švédsko do mierovo orientovanej únie, ktorú sama riadi prostredníctvom svojho adoptovaného syna Erika. Zväzok je však ohrozovaný nepriateľmi, preto Margrete plánuje svadbu Erika a anglickej princeznej. Spojenectvo s Anglickom by malo únii zaistiť status novej európskej veľmoci, avšak sprisahanie má zničiť Margrete a všetko v čo verí.

Podujatie sa koná v režime OP.

Vstupné: 4 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.