SCANDI: Darkland – film

Dátum a čas:
piatok - 26. 01. 2018 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Prehliadka súčasnej severskej kinematografie SCANDI, ktorú organizuje Film Europe Media Company, prinesie v januári výber najnovších filmov. Škandinávska filmová produkcia ponúka každý rok žánrovo pestré filmy, ktoré sú divácky atraktívne a zároveň mnohé z nich uvádzané a oceňované aj na prestížnych festivalochV Kasárňach/Kulturparku uvidia diváci tri snímky –  Darkland, A Horrible Woman a Časovaňu doktora Proktora,  ktoré sa budú premietať v dňoch 26. – 28. januára o 19:30 hod.

Prvým filmom zo škandinávskej produkcie je dánsky akčný triler Darkland (Underverden) v réžii Fenara Ahmada. Zaid (Dar Salim) je úspešný kardiochirurg, ktorého rodina pochádza z Iraku a v Dánsku sa usadila už pred tridsiatimi rokmi. Má dôvod k oslave. Spolu so svojou pôvabnou ženou Stine (Stine Fischer Christensen) očakávajú prírastok do rodiny. Ich spoločnú piatkovú oslavu v kruhu priateľov nečakane preruší návšteva Zaidovho brata Yasina, ktorý sa dostal do problémov kvôli organizovanému zločinu. Súrne žiada svojho staršieho súrodenca o pomoc.

Po tom, čo Zaid pomoc odmietne poskytnúť, Yasin je kruto a drasticky potrestaný vodcom gangu, na čoho následky nasledujúci deň v nemocnici zomiera. A keďže má polícia pre nedostatok dôkazov ruky zviazané, Zaid sa rozhodne vziať spravodlivosť do svojich rúk. Začne misiu na odstránenie všetkých zločineckých gangov v Kodani. Maskuje sa a dostáva sa do kriminálneho podsvetia. Lenže Zaidova pretrvávajúca vojna ma vážne dôsledky na neho a jeho rodinu, takže sa musí rozhodnúť, či za to cena pomsty stojí.

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.