SCANDI: Takmer chlap – film

Dátum a čas:
piatok - 27. 01. 2017 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na striebornom plátne sa v dňoch 25. – 27. januára 2017 v Kasárňach/Kulturparku budú premietať špičkové filmy z produkcie škandinávskej kinematografie. Prehliadka SCANDI prinesie do Košíc výdatnú, kvalitnú a intenzívnu severskú filmovú lekciu v podobe troch snímok. V prvý večer uvidia diváci film Posledný kráľ, ďalší zážitok ponúkne v nasledujúci deň snímka Boj snežného pluhu s mafiou a záver bude patriť titulu Takmer chlap.  

Posledná snímka je o 35-ročnom Henrikovi, ktorý sa plánuje usadiť v novom byte so svojou tehotnou priateľkou a nájsť si novú prácu. Má ale celkom detinských kamarátov, s ktorými nechce prerušiť kontakt. Robí všetko pre to, aby si zachoval ilúziu konvenciami nespútanej mladosti.

Nezanedbateľnou súčasťou jeho milostného vzťahu je pubertálne vtipkovanie, ktoré, zdá sa, partnerke nevadí. Keď sympatická Tone usporiada v novo nadobudnutom dome pokojný večierok pre priateľov a kolegov z práce, Henrik sa radšej vytratí za kamarátmi zo strednej, s ktorými ho spája náruživá záľuba divokých pijatík a oplzlého humoru. Za jeho nemiestnym chovaním sa však skrýva neistota človeka, ktorý okolitému svetu uniká za pomoci irónie. Trpkosťou presiaknutá psychologická štúdia vsádza na autenticitu a vynikajúce herecké výkony. Predovšetkým Henrik Rafaelsen, známy z nedávnej úspešnej komédie Happy, rozohral svojho problematického titulného hrdinu hneď v niekoľkých polohách a ich úspešným kombinovaním dosahuje provokujúcu nejednoznačnosť.

Vstupné: 3 €

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.