Schody do duše ženy – výstava

Dátum a čas:
štvrtok - 17. 03. 2016 - štvrtok - 14. 04. 2016 - Celodenná akcia

Miesto konania:
Výmenník Obrody


Schody do duše ženy je názov výstavy fotografií Anety Barčovej, ktorá bude prezentovať svoju tvorbu vo Výmenníku Obrody od 18. marca do polovice apríla. Zachytávajú 20 žien v rôznych životných etapách, ich sny, emócie a túžby.

Košická rodáčka vnikla do tajov fotografie v tvorivej dielni Fotoškoly Brno, kde pod vedením Evžena Sobka absolvovala fotografické semináre v Inštitúte digitálnej fotografie. V začiatkoch spolupracovala s viacerými českými fotografmi a od roku 2009 viedla samostatne fotoateliér v Brne. Pred troma rokmi sa do Košíc vrátila a odvtedy tu pôsobí profesionálne. Venuje sa portrétnej fotografii, fotí deti od najútlejšieho veku a portréty dospelých. Baví ju pracovať s ľuďmi. Zo svojich modelov sa snaží dostať emócie a zvečniť ich pocity v okamihu. Fotografiu chápe predovšetkým ako výtvarné dielo, umenie maľovania svetlom. Miluje jednoduchosť, minimalizmus, geometriu.

„Neviem fotiť krajinky, architektúru, jedlo. Ako autora ma to neoslovuje. Inšpiruje ma človek, jeho osobnosť a vyžarovanie, miesto, čas… A inšpirácie prichádzajú, keď sa stretnem s ľuďmi osobne. Hneď si viem predstaviť ako a kde ich chcem na fotke vidieť,“ hovorí fotografka.

Schody sú pre ňu ako život. Dávajú nám možnosť výberu. Byť hore alebo dolu, možnosť zastaviť sa, vrátiť sa, rozmýšľať, kým sme a kým chceme byť. „Rovnako ako život, vedú niekam, hoci nie vždy vieme kam presne. Každá žena môže na schodoch aj v živote zakopnúť a ocitnúť sa dole alebo víťazne vyjsť hore. Niekedy môže byť ťažké po nich ísť a každý schod je prekážkou. Ale všetky, nech sú akokoľvek dlhé, majú svoj koniec. Schody a život umožňujú žene snívať, že na ich konci bude niekým iným,“ vyjadrila sa k názvu výstavy autorka.

Vernisáž: 18. marca o 17:00 hod.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.