Sharing Training: Contemporary floorwork

Dátum a čas:
pondelok - 18. 04. 2016 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Putovný pilotný projekt Sharing Training, ktorý odštartoval v rámci iniciatívy PST – priestor súčasného tanca v minulom roku, pokračuje aj v tomto. Je to otvorený tréning (priestor) pre tanečníkov, performerov, pedagógov tanca a všetkých, ktorí pracujú s pohybom. Slúži na vytvorenie siete medzi umelcami, pracujúcimi v performačnom či tanečnom odbore, pedagógmi a čerstvými absolventmi tanca na odovzdanie si skúseností, budovanie vzťahov a podporu komunikácie.

V tomto roku sú hosťujúcim priestorom Kasárne/Kulturpark vždy v pondelok od 18:00 do 20:00 hod. Každý tréning vedie niekto iný. Ďalší pod názvom Contemporary floorwork povedie 18. apríla choreograf, tanečník košického Divadla tanca a pedagóg Radovan Vagač, ktorý hovorí: „Tanec pre mňa znamená predovšetkým slobodu, vyjadrenie sa iným ako verbálnym spôsobom. Pri tanci sa väčšinou cítim slobodne, pretože viem povedať svoj názor a nikto ma za to netrestá.“

 

Pohyb, ktorému sa venuje, je zameraný predovšetkým na techniku moderného tanca v kooperácii s dynamickou hudbou rôznych svetových interpretov. Zameriava sa tiež aj na základnú znalosť tanečného slovníka, a samozrejme floor work (práca na zemi). Dôležitosť prikladá zahrievacím cvičeniam. Základné kombinácie ľahu na podlahe sa snaží pretvárať a rozvíjať do komplexnejších až náročnejších kombinácií. Je to základ floor work. Omnoho dôležitejšia je modifikácia motívov pre osobné potreby a schopnosti tanečníkov. Pretože každý je iný, každý má iné kvality, iné schopnosti či skúsenosti v oblasti tanca.

„Veľkou inšpiráciou pre mňa boli tréningy brazílskeho bojového umenia capoeiry. Toto bojové umenie kombinuje prvky tanca, akrobacie a hudby. V kombinácii s prvkami z tohto bojového umenia sú tanečné motívy založené na silných variáciách s použitím rôznych skokov, točení, špirálových točení, skokov na podlahu či z podlahy. Energia a sila vychádza z pohybu. Tak, ako je v súčasnom tanci bežné využívať improvizáciu, tak aj ja sa vo veľkej miere zaoberám týmto slobodným pohybovým vyjadrovaním. V tanečných kombináciách dávam veľký dôraz na silu a perfekcionalitu pohybových prvkov so všetkými aspektami súčasného tanca. Všetky pohyby by mali vychádzať zo srdca a tým by mala byť technika, ktorej sa venujem, pre tanečníkov ľahšia,“ povedal Radovan Vagač.

Vstupné: 1 €

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.