Sharing Training: Pohyb v priestore a čase

Dátum a čas:
pondelok - 15. 02. 2016 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Putovný pilotný projekt Sharing Training, ktorý odštartoval v rámci iniciatívy PST – priestor súčasného tanca v minulom roku, pokračuje aj v tomto. Je to otvorený tréning (priestor) pre tanečníkov, performerov, pedagógov tanca a všetkých, ktorí pracujú s pohybom. Slúži na vytvorenie siete medzi umelcami, pracujúcimi v performačnom či tanečnom odbore, pedagógmi a čerstvo vyštudovanými tanečníkmi na odovzdanie si skúseností, budovanie vzťahov a podporu komunikácie.

Každý tréning vedie niekto iný. V tomto roku budú hosťujúcim priestorom Kasárne/Kulturpark každý pondelok od 18:00 do 20:00 hod. Ďalší z tréningov pod názvom Pohyb v priestore a čase povedie Alexandra Mireková 15. februára.

Dvanásť rokov navštevovala Základnú umeleckú školu v Ružomberku a po jej absolvovaní tam pôsobila ako pedagóg. Po období základného tanečného vzdelania sa zamerala na súčasný tanec a performatívne umenie. Skúseností získavala z workshopov a z rôznych iných tanečných projektov, napr. Letná tanečná škola v Liptovskom Mikuláši (AST), Coaching choreografov (SE-S-TA) Praha, spolupráca s Béatrice Massin (FR), workshopy Jara Viňarského, Zuzany Burjanovej, Zdenky Brungot Svitekovej, Mattheva Rodgersa a tiež Julyena Hemiltona: impro events Prague 2015 a mnohých ďalších. Po príchode do Košíc v roku 2011 bola členkou tanečnej skupiny heeb.she a podieľala sa na vytvorení niekoľkých tanečných projektov (Biela noc 2011, K.A.I.R.: spolupráca s Innou Aslamovou a Dariou Buzovkinou, predstavenie Deskripcia, Anna Till: What happens next a ďalšie).

„….pohyb ako taký pre mňa znamená prejav života. Pohybom je človek schopný vyjadriť abstraktné veci veľmi konkrétne. Tanec ako vyjadrovací prostriedok je pre mňa nosičom neopísateľných výpovedí.Tréning bude zameraný na subjektívnu predstavu tela v priestore. Budeme hľadať efektívne trasy  pohybu a niekoľko možností jeho trvania v čase,“ hovorí Alexandra Mireková.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.