Sharing Training s Petrom Muchom

Dátum a čas:
pondelok - 25. 04. 2016 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Putovný pilotný projekt Sharing Training, ktorý odštartoval v rámci iniciatívy PST – priestor súčasného tanca v minulom roku, pokračuje ďalej. Je to otvorený tréning (priestor) pre tanečníkov, performerov, pedagógov tanca a všetkých, ktorí pracujú s pohybom. Slúži na vytvorenie siete medzi umelcami, pracujúcimi v performatívnom či tanečnom odbore, pedagógmi a čerstvo vyštudovanými tanečníkmi na odovzdanie si skúseností, budovanie vzťahov a podporu komunikácie.

V tomto roku sú hosťujúcim priestorom Kasárne/Kulturpark vždy v pondelok od 18:00 do 20:00 hod. Každý tréning vedie niekto iný. Ďalší povedie 25. apríla tanečník a choreograf Peter Mucha. V minulosti pôsobil na čele moderného scénického súboru La Mosca v Košiciach. Dnes už súbor neexistuje, ale on sa stále aktívne zapája do tanečného sveta. Jeho špecialitou je „kontaktná improvizácia“ – tanec vzájomnej komunikácie a partnerstva.

Tréning bude o skúmaní pohybových možností tela a jeho ohraničenia s partnerom vo fyzickom kontakte či bez neho. Tanečníci budú experimentovať, hrať sa s hmotnosťou svojho a partnerovho tela a rozvíjať naše schopnosti, ako sú pozornosť, uvedomenie, jasnosť, spoločný záujem …

Symbolické vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.