Sharing Training: TELO. Pohyb časti. Pohyb celku

Dátum a čas:
pondelok - 04. 04. 2016 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Putovný pilotný projekt Sharing Training, ktorý odštartoval v rámci iniciatívy PST – priestor súčasného tanca v minulom roku, pokračuje aj v tomto. Je to otvorený tréning (priestor) pre tanečníkov, performerov, pedagógov tanca a všetkých, ktorí pracujú s pohybom. Slúži na vytvorenie siete medzi umelcami, pracujúcimi v performačnom či tanečnom odbore, pedagógmi a čerstvo vyštudovanými tanečníkmi na odovzdanie si skúseností, budovanie vzťahov a podporu komunikácie.

V tomto roku sú hosťujúcim priestorom Kasárne/Kulturpark každý pondelok od 18:00 do 20:00 hod. Každý tréning vedie niekto iný. Ďalší pod názvom TELO. Pohyb časti. Pohyb celku povedie 4. apríla Michaela Sabolová: „Tanec je pre mňa možnosť umeleckého vyjadrenia, ako aj spôsob komunikácie so sebou samou. Každý sme telom. V ostatnom čase ma zaujíma nielen ako pracovať s telom – s tanečným nástrojom, telesnou schránkou, ale aj  ako byť samotným telom.“

Naša postava, pre ktorú je typické vzpriamené držanie tela a dvojstranná súmernosť, tvorí organický celok prostredníctvom vzťahov medzi živým centrom a perifériami, hlavou a kostrčou, hornou a dolnou časťou tela, jeho pravou a ľavou polovicou, prednou a  zadnou stranou. Prostredníctvom niekoľkých pohybových cvičení a variácií sa účastníci tréningu zamerajú na vnímanie vzťahov medzi jednotlivými časťami tela, na to, ako sa naše telo organizuje, že všetky jeho časti sú navzájom prepojené. Najprv to bude pohybový výskum jednotlivých častí tela, aby ich následne mohli prepojiť do jedného celku.

 

 

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.