Sheffield – reštrukturalizácia oceľového mesta – konferencia

Dátum a čas:
utorok - 22. 10. 2019 - 14:30 - 21:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Britská obchodná komora v Slovenskej republike a Britské veľvyslanectvo Bratislava pozývajú na konferenciu s názvom Sheffield – the Steel City remade: Case study for Košice. Uskutoční sa v Kasárňach/Kulturparku 22. októbra 2019 o 14:30 hod. Venovať sa bude rozvoju a ekonomickému pretvoreniu mesta Sheffield a stratégiám pre udržiavanie talentu v regionálnych mestách s cieľom prenosu skúseností do kontextu Košíc.

Prostredníctvom panelových diskusií a hĺbkových prezentácií objavíme cestu revitalizácie a regenerácie Sheffieldu, ktorou sa mesto vypracovalo do súčasného stavu životaschopnej metropoly a stalo sa najrýchlejšie rastúcim mestom v Spojenom kráľovstve s výnimkou Londýna. Účastníci sa oboznámia s názormi a pohľadmi ľudí, ktorí sú nositeľmi budúcej vízie košického regiónu, dozvedia sa o prekážkach, pred ktorými stojí podnikateľský sektor a o možných spôsoboch, ako ich prekonať.

Nalin Seneviratne zo sheffieldského magistrátu sa vo svojich prezentáciách podelí o stratégie, ktoré uspeli v ich meste. Diskutovať sa bude aj o míľnikoch, výzvach a plánoch pre rozvoj Košíc a košického regiónu. Prezentovať ich budú predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka, zástupcovia KPMG, Michal Hladký z CIKE, Tibor Radačovský z GlobalLogic a Ján Michlík zo Slovak Smart City Cluster. Do panelovej diskusie sa zapoja aj Peter Blaas z Antiku, Prof. Gabriel Semanišin z UPJŠ a Prof. Jaroslav Porubän z TUKE.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.