šicKE – košicKE – stretnutie priateľov folklóru

Dátum a čas:
utorok - 21. 11. 2017 - sobota - 25. 11. 2017 - Celodenná akcia

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria (KCÚBaR) spolu s folklórnymi kolektívmi z Košíc a okolia organizujú prvý ročník podujatia šicKE – košicKE. V Kasárňach/Kulturparku sa stretnú priatelia folklóru 22., 24. a 25. novembra.

V stredu je na programe Folklórny park (9:30 – 12:00 hod.), ktorý je venovaný deťom. Detské folklórne kolektívy pripravili pre žiakov základných škôl výchovné koncerty, na ktorých budú prezentovať tradičnú kultúru. Piatok (15:30 – 19:00 hod.) je vyhradený pre cyklus vzdelávacích aktivít Metodika folklóru, zameraný na hudobný folklór.

Sobota (9:30 – 15:30 hod.) bude patriť deťom i dospelým. Na Stretnutí priateľov folklóru sú pripravené zábavné súťaže, školy tanca a spevu, remeselné tvorivé dielne, prezentácie folklórnych kolektívov a jednotlivcov z Košíc a okolia. Výnimočné bude stretnutie s Janou Ambrózovou, s ktorou sa budú účastníci rozprávať na tému Ľudová pieseň on-line. Počas prezentácie knihy Dom, v ktorom sa tancuje, sa dozvedia o živote a práci významného choreografa Vladimíra Urbana.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.