šicKE – košicKE – stretnutie priateľov folklóru

Dátum a čas:
piatok - 04. 11. 2016 - sobota - 05. 11. 2016 - 7:30 - 20:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Klub milovníkov folklóru (KMF) a Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria (KCÚBaR) spolu s folklórnymi kolektívmi z Košíc a okolia organizujú nultý ročník podujatia šicKE – košicKE (stretnutie priateľov folklóru) v Kunsthalle/Hale umenia 4. a 5. novembra.

Dopoludnie 4. novembra (9:30 – 14:00 hod.) je vyhradené deťom základných škôl. Formou výchovných koncertov sa zoznámia s ľudovým tancom, naučia sa pár slovenských ľudových piesní, zatancujú si so svojimi kamarátmi z detských folklórnych súborov z Košíc a blízkeho okolia, predstavia sa im mládežnícke ľudové hudby Abovčaňe a Želiezko. Priblížia im remeslo aj naše krásne kroje.

Sobota 5. novembra (9:30 – 22:00 hod.) bude patriť najprv deťom z detských a mládežníckych folklórnych súborov z Košíc a okolia. Pripravené sú pre nich zábavné súťaže, školy tanca a spevu, tvorivé dielne. Aj rodičia si prídu na svoje. Budú mať možnosť okúsiť slovenské ľudové tance na škole tanca, špeciálne určenej pre nich. Popoludní budú súťažiť dospelé folklórne kolektívy, zatancujú si na školách tanca, zaspievajú na školách spevu a večer sa predstavia programom v krásnych krojoch.

Čaká nás víkend plný folklóru, hudby, tanca, spevu, krojov. Sprievodným programom bude výstava historických fotografií zo zbierky Jána Lazoríka z Krivian a z interaktívnych tanečných domov.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.