Silband – Silvayovci – koncert

Dátum a čas:
štvrtok - 06. 10. 2016 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Hoci pôsobia na scéne už niekoľko rokov, Silvayovci – Silband pripravujú svoj prvý koncert až teraz. Košičania, ktorí bodovali v súťaži Česko-Slovensko má talent, ponúkajú svojim fanúšikom bio hudbu. Hrajú len na tradičných ľudových nástrojoch.

Silband – Silvayovci je multižánrová cimbalová kapela, ktorá pretvára tanečnú elektronickú hudbu do zaujímavých akustických aranžmánov, vyvolávajúcich nezabudnuteľný zážitok plný dojmov a virtuozity. Koncert sa uskutoční 6. októbra o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku v Košiciach. Okrem základnej zostavy kapely sa predstavia aj hostia, ktorí sú však prekvapením.

Kapela intenzívne koncertuje. Ich vystúpenia sú väčšinou pre uzavretú spoločnosť na rôznych firemných a súkromných oslavách, plesoch, festivaloch, atď. Tentoraz sa však rozhodli zorganizovať vystúpenie pre širokú verejnosť.

“Robíme to pre našich fanúšikov, ktorí nemajú príležitosť počuť nás. Stále nás oslovovali s otázkou, kedy sa na nás môžu prísť pozrieť. Na príprave koncertu intenzívne pracujeme a určite sa bude na čo pozerať,” povedal kontrabasista Miloš Silvay.

 

SILVAYOVCI sú jedinečná a originálna formácia cimbalovej hudby. Tajomstvo  ich úspechu spočíva v skĺbení tradičného s moderným. Vytvorili tak dosiaľ nepoznaný inovatívny “cimbalový sound“, ktorý spočíva vo využití akustických ľudových nástrojov a moderných hudobných štýlov. Ich vynaliezavosť v nachádzaní nových zvukov a netypických štýlov hrania nepozná hranice. V rovnakej  zostave pôsobia od r. 2003, no ako každá cimbalovka, hrali skôr na ľudovú nôtu. Od roku 2007 sa osobitosť kapely pomaly kryštalizovala a dnes si ich progresívnosť nemožno nevšimnúť.

Vstupné: 8 € v predpredaji Ticketportal/10 € na mieste


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.