Skupina Papyllon – unplugged koncert

Dátum a čas:
štvrtok - 03. 03. 2016 - 17:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa


Štvorčlenná hudobná skupina Papyllon, pochádzajúca z Prešova,  odohrá unplugged koncert v komornom prostredí pavilónu PAPA v Kasárňach/Kulturparku 3. marca o 19:00 hod. Lukáš Lacko, Richard Rác  Jakub Pastorák a Bohuš Hajduch založili v roku 2010 kapelu, ktorá hrá štýlom rokenrol,

V hudbe sa pohybujú medzi grunde, indie rockom, new rockom či alternatívnym rockom. Texty ich piesní sú výhradne anglické. Krátko po vzniku zaznamenali úspech, keď vyhrali prvé miesto na 8. Prešovskom „študentskom“ Liverpoole.

Svoju prvú demo nahrávku vydali krátko po tom, čo sa dali dohromady. Potom nasledovali dva oficiálne single Waves a Smiles, ku ktorým natočili aj videoklipy. V súčasnosti má Papyllon za sebou mnoho koncertov a účasť na festivaloch Rock for People, Grape, Dobrý festival.

Mladá slovenská formácia má na svojom konte päťskladbovú EP Sink or Swim a klip ku skladbe Harmful. Piesne odkazujú na to, čím si členovia skupiny prešli za posledné obdobie. Sú energické a zároveň citlivé, tak ako to vedia publiku podať na svojich koncertoch.

Platňu považujú hudobníci za míľnik vo svojej tvorbe, pretože ňou uzatvorili jednu kapitolu a pustili sa do ďalšej. Momentálne nahrávajú demá na ďalší album. Skladby a hudbu, pri ktorej budú používať výlučnej akustické hudobné nástroje, si vypočujú ich priaznivci už onedlho v Košiciach.

Vstup: voľný

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.