Skyva (Zuzana Eperješiová) – koncert

Dátum a čas:
streda - 24. 10. 2018 - 17:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Speváčka, skladateľka a klaviristka Skyva z Košíc má dôvod na radosť, o ktorú sa chce podeliť aj s domácim publikom. Pozýva ho na uvedenie svojho debutového albumu s názvom Zrkadlo. Piesne z neho zaznejú na koncerte, ktorý bude 24. októbra o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku. Svojim priaznivcom zahrá a zaspieva nielen skladby z CD nosiča, ale prezradí aj pozadie svojej tvorby a porozpráva príbehy ukryté medzi hudbou a textami.

Skyva, vlastným menom Zuzana Eperješiová, sa klavíru a spevu venuje už dlhé roky, hoci nie profesionálne. Svoje prvé piesne zložila už na začiatku strednej školy, kde mala možnosť aj nahrať prvé demo s 19 piesňami. Dopredu ju však hudobne i ľudsky posunuli až hudobníci a jej priatelia – bubeník a perkusionista Michal Lörinc, gitarista Peter Jakab a basgitarista Pavol Jakab. Spolupracuje však aj s inými muzikantmi, ktorí pomáhajú tvarovať črty jej piesní. Medzi jej úspechy určite patrí ocenenie v súťaži vydavateľstva Hevhetia pre mladé talenty DEBUT 2017.

Veľmi silný vzťah má Skyva aj ku umeleckému slovu a k jazykom všeobecne (asi preto inklinovala k štúdiu prekladateľstva a tlmočníctva). S podporou ľudí okolo sa jej podarilo vydať debutovú zbierku poézie Piatok a iné vyznania.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.