Adamcove dni – prehliadka detských a mládežníckych speváckych zborov

Dátum a čas:
sobota - 04. 05. 2019 - 15:00 - 16:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Slávností zborového spevu Vojtecha Adamca majú v Košiciach veľkú tradíciu. Vytvárajú priestor na prezentáciu zborových telies. Tohtoročné hudobné podujatie, ktoré sa uskutoční 4. mája 2019 o 17:00 hod. v Kunsthalle/Hale umenia, je špeciálne venované prehliadke detských a mládežníckych speváckych zborov. 

Mladí zboristi si uctia pamiatku významného dirigenta, zbormajstra a hudobného skladateľa Vojtecha Adamca (1926 – 1973), ktorý sa zapísal do histórie Košíc. Patril medzi významné osobnosti slovenského hudobného umenia. V roku 1955 obsadil post dirigenta Košického rozhlasového orchestra a Slovenského ľudového umeleckého kolektívu v Bratislave. V rokoch 1964 – 1972 viedol Košický spevácky zbor učiteľov. Krátko pedagogicky pôsobil ako profesor dirigovania na Štátnom konzervatóriu v Košiciach. Počas slávností sa publiku predstavia štyri zbory:  Detský spevácky zbor Anjelov z Košíc, Detský spevácky zbor Lienka z Humenného, Komorný zbor Young Voices z Humenného a Košický detský a mládežnícky spevácky zbor.

Vstup voľný

 

 

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.